Stavba krbů a kamen Hradec Králové

Stavba krbů a kamen má v naší firmě dlouholetou tradici. Aby byla stavba krbů a kamen provedena přesně dle představ našich zákazníků, začínají naše služby již při samotném návrhu. Pokud netušíte, jak by vaše kamna či krb měla vypadat, nabídneme vám širokou škálu vzorů a propagačních materiálů od domácích i zahraničních výrobců.
Po poradě s námi nebo i sami doma si poté můžete navrhnout svůj budoucí krb či kamna. Nejsme vázáni na konkrétního dodavatele, proto vám můžeme nabídnout to nejlepší řešení dle vašich požadavků a technických podmínek. Stavba krbů a kamen vám tak nabízí kompletní řešení vytápění chat, chalup i rodinných domků.

Co stavba krbů a kamen od našeho kamnářství přináší?

 • individuální přístup ke každému zákazníkovi
 • konzultace přímo na místě stavby
 • teplovzdušné vytápění - ekologické a levné
 • krbové vložky do stávajících krbů
 • dodávka na klíč

Kachlová kamna

Kdo by rád nepomyslel na místečko u domácích kamen, praskot dřeva či dobroty z babiččiny kuchyně. V dnešní přetechnizované době oceňujeme hřejivé srdce domova, které přináší právě kachlová kamna.
Kachlová kamna rychle vyhřejí celou kuchyň i přilehlé místnosti. Kromě přípravy jídel na plotně nebo v troubě můžeme kachlová kamna využívat také k ohřevu vody v měděnci. Pro kachlová kamna doporučujeme kvalitní kování, jež zvýší kvalitu a vzhled vašich kamen. Vzhledem k nízké spotřebě paliva a způsobu topení se kachlová kamna stanou neodmyslitelnou součástí vašeho každodenního života.

Stavební připravenost pro kachlová kamna:

 • betonová podlaha nebo s položenou dlažbou
 • komínový průduch alespoň o O 150mm
 • revizní zpráva na komín
 • teplota na stavbě min. 15°C

Krb

Vytvoření příjemné atmosféry nám pomůže navodit i krb, který přestává být luxusem a proniká stále více do všech domácností jako druhý zdroj tepla (základní). Pojem „rodinný krb“ se dnes po letech, kdy měl především symbolický význam, v mnoha domácnostech stává hmatatelnou realitou. Je tomu tak zejména díky možnostem moderní stavební technologie. Škála materiálů, ze kterých je možné krb postavit, je velice široká (zhotovujeme krby zděné, kachlové, pískovcové, mramorové, s dřevem či kované nebo různé kombinace těchto materiálů).

Stavební připravenost pro krby

 • betonová podlaha nebo podlaha s položenou dlažbou
 • komín o O 180mm a více, tah 10 - 15 Pc, zaústění pod úhlem 45° ve výšce cca 180cm, doporučená účinná výška 5m
 • revizní zpráva na komín
 • teplota na stavbě min. 15°C

Kuchyňský sporák

Kuchyňský sporák je určen pro spalování dřeva. Dlouhou tepelnou setrvačnost mu zajišťuje velká akumulační hmota. Kuchyňský sporák se tak skvěle hodí k vaření, pečení a vytápění místnosti.

Typy systémů vytápění

Při stavbě krbů a kamen používáme rozličné typy systémů vytápění, jejichž popis uvádíme níže.

Teplovzdušný systém

Krbová vložka je zaústěna rovnou do komína a teplo proudí do místnosti přes mřížky zabudované v horní části krbu. Krbová obestavba je opatřena vstupními a výstupními otvory umožňující cirkulaci ohřátého vzduchu, čímž je podíl sálavého tepla minimální. Vhodné obestavby pro tento systém jsou kachle, liapor, přírodní kámen a další vhodný materiál.

Akumulační systém

 1. Krbová nebo kamnová vložka je u tohoto systému připojená k akumulačnímu spirálovému systému. Kouřové spaliny prochází přes spirály, které pružně předávají teplo do prostoru a jsou schopné rozložit výkon na delší časové období. Díky tomu je podíl sálavého tepla vysoký. Vhodné obestavby pro akumulační systém jsou kachle, lité akumulační desky a další vhodný materiál.
 2. Hypokaust - keramický akumulační tahový systém nebo jiný akumulační materiál, kterým prochází kouřové zplodiny do komína. Převážná část tepla se předává sáláním přes stěny stavby, čímž je zajištěn maximální dosažený podíl sálavého tepla a akumulace. Vhodné obestavby pro tento systém jsou kachle, lité akumulační desky a další vhodný materiál.

Teplovodní systém

Teplovodní systém obsahuje výměník na ohřev vody. Podíl tepla je rozdělen mezi teplovodní výměník a teplovzdušné vytápění, většinou je poměr výkonu do vody větší než do vzduchu. Vhodné obestavby pro teplovodní systém jsou kachle, liapor, přírodní kámen a další vhodný materiál.

Topeniště

Naším kamnářstvím jsou zajišťována také topeniště, o kterých uvádíme informace níže.

Krbové vložky

Krbové vložky jsou nespornou výhodou pro kvalitu dnešního moderního bydlení. Zabraňují vnikání prachu a dýmu do místnosti, a to nejen ve staré zástavbě. Krbové vložky mají další velkou výhodu, kterou je větší výkon s menší spotřebou dřeva a možnost vytápění objektu teplovzdušnými rozvody. Kvalitní krbové vložky jsou zárukou vysoké účinnosti, životnosti a trvalého výkonu.

Krbová kamna

Krbová kamna slouží k místnímu vytápění obytných místností a jsou konstruovány na spalování kusového dřeva (někdy i uhlí) prohoříváním při občasném přikládání. Může se spalovat i různý dřevní odpad a dřevěné brikety.

Kamnové vložky

Kamnové vložky jsou určené do tahových systémů. Díky dokonalé technice spalování docílíme delší doby spalování a zbývá jen malé množství popela. Pro kamnové vložky se doporučuje použít i automatická regulace hoření.

Teplovodní výměník do sporáku

Teplovodní výměník do sporáku je kombinovaný systém vytápění, určitý díl tepelné energie jde do topné vody v okruhu a druhá část tepla jde do prostoru.

Nabízíme tyto služby

stavba krbů a kamen

prodej kamen

prodej krbových vložek

prodej kamnových vložek

prodej sporáků

prodej kování a kachlí

prodej náhr. dílů a příslušenství

poradenství při koupi

stavba komínů

kominické práce

Certifikáty
Certifikáty naleznete zde